Vajinal Akıntı ve Kaşıntı Tedavisi Ankara

Kliniğimizde vajinanın mantar ya da enfeksiyon kapması durumunda yapılan tedaviler ile bu sorunun ortadan kalkması mümkündür!

Vajinal akıntı ve kaşıntı koku problemini de beraberinde getirmektedir. Genel olarak hijyen ile alakalı bir sorunun habercisi olduğu gibi daha büyük bir sorunun da işaretlerini verebilmektedir. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için herhangi bir sağlık sorununuz olmasa dahi düzenli aralıklar ile kadın doğum doktorunuzdan gerekli olan randevuyu alarak kontrolleri yaptırmanız büyük önem arz etmektedir.

Tabi ki bu aşamada kişilerin kesinlikle erken tanının öneminin farkında olması gerekir. Vajinal akıntı gibi sorunlar kısa süreli tedaviler ile çözülürken rahim ağzı kanseri gibi sorunların kişilerin hayatını çok daha zor bir hale getirdiği da fark edilmektedir. Bu nedenle düzenli kontrollerin size büyük oranda katkı sağlayacağını bilmelisiniz.

Vajinal Akıntı Tedavisi

Vajinal akıntı ve kaşıntı tedavisi Ankara; tedavi sırasında uygulanacak olan metotlar kadınların hangi neden sebebi ile vajinal akıntı yaşadıklarına göre değişim arz etmektedir.

  • Vajinal akıntının en temel nedenlerinin başında maya gelmektedir. Bu sorunun meydana gelmesi durumunda jeller önerilmektedir. Akıntının geçmesi için vajinaya uygulanacak olan jeller kullanılır. Tabi ki jelin uygulanması için vajinanın temiz olması gerekmektedir.
  • Kaşıntının nedeni mantar da olabilir. Bu mantarların geçmesi için genellikle oral olarak alınan haplar kullanılmaktadır. Tabi ki dozuna vücudunuzdaki mantar seviyesine göre doktorunuz karar verecektir. Son senelerde atılan tedavi adımları ile bu mantarların ortalama bir iki gün içerisinde ortadan kalkması için imkan verilmektedir.

Kadınların bu tedavi aşamasında çok hassas davranmaları ve herhangi bir değişimi, kaşıntıyı ya da koku farklılığını göz ardı etmemeleri gerekmektedir. Vücudumuzun herhangi bir hastalık durumunda küçük de olsa sinyaller ile bizi uyardığı görülmektedir. Önemli olan bu uyarıları dikkate almak!

Vajinal Akıntının Olumsuz Sonuçları

Vajinal Akıntının Olumsuz Sonuçları

Vajinal akıntı ve kaşıntı tedavisi Ankara; kadınların vajinal akıntı nedeni ile cinsel birlikteliklerden kaçındığı gözlemlenmektedir. Kadınların bu durumun öz güvenlerini olumsuz yönde etkilediklerine ilişkin de beyanları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra akıntıyı takip eden kaşıntının gün boyu normal hayat akışına fırsat vermeyecek şekilde büyük sıkıntılar ve rahatsızlık hissi verdiğini ide bilmeniz gerekir. Bu rahatsızlık hissi incelendiği zaman kişilerin kaşınmaya sevk olması ve kaşınma işlemi sonrasında da vajinada daha büyük enfeksiyonlara davetiye çıkarıldığı görülmektedir. Bu nedenle sorun daha da büyümeden kesinlikle doktorunuz ile iletişim kurmanız gerekmektedir.

Kadınların bu konuda önlemlere de dikkat etmesi gerekmektedir. Örneğin toplu şekilde kullanılan tuvaletlerden uzak durmanız gerekmektedir. Bu tuvaletler hem vajinal sağlık için hem de genel vücut sağlığı için büyük olumsuzluklara sahiptir. Kişilerin vajinal sağlıklarını korumaları için havuzlardan da uzak durması gerekmektedir. Havuzlarda sadece akıntı ve mantar tehdidi değil aynı zamanda idrar yollarında meydana gelebilecek enfeksiyonlara da neden olabilmektedir. Bu tür durumların denizlerde çok dazla medyana gelmediği de görülür. Ayrıca cinsel beraberlikler sırasında kondom kullanılmalıdır. Bu hem kadınları hem de karşı tarafı hastalıklardan büyük ölçüde koruyacaktır.

HPV ve Siğiller

HPV ve Siğiller

Vajinal akıntı ve kaşıntı tedavisi Ankara araştırmaları yaparken aynı zamanda HPV konusunda da ne kadar fazla kadının sorun yaşadığını görebilirsiniz. HPV bir enfeksiyondur. Bu enfeksiyon kadınlarda siğillere neden olabilmektedir. Siğillere neden olmasının yanı sıra bağışıklık sistemini düşük yakaladığı zaman, rahim ağzı kanserine de sebebiyet verebilmektedir. Bu tür sorunlar ile mücadele ederken aynı zamanda HPV aşısı hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. HPV aşısı sayesinde hem siğillerden hem de rahim ağzı kanserinden kurtulabilirsiniz.

Bu olasılıklara karşı ortaya çıkmadan önlem almak büyük önem arz eder. Birçok Avrupa ülkesinde HPV aşısı herhangi bir ücret ödemeden kadınların erişimine açıktır. Fakat ülkemizde henüz ücretsiz aşılar kapsamına dahil edilmemiştir. Ücretsiz bir biçimde HPV aşısına ulaşım sağlamak için kişilerin başvuruları Sağlık Bakanlığı’na iletilmiştir. İlerleyen senelerde bu konuya dair gelişmelerin yaşanacağı da tahmin edilmektedir. Siğiller ile alakalı bulaşıcılık ve taşıyıcılık konusunda hassas olmalısınız. Herhangi bir siğil olmasa dahi kişilerin bu virüsü taşıyor olma olasılığı mevcuttur. Bu risk nedeni ile cinsel korunma yollarına büyük önem verilmelidir. Her aşamada korunma yöntemleri ile alakalı resmi birimler bilgilendirmeler yapmaktadır.

Klitoris Büyük Olması Nedir? Nasıl Tedavi Edilir? 

Klitoris Yapısı