Vajina Estetiği Riskli Mi

Vajina estetiği riskli mi; vajinal estetiğin uzman kadrolarca genel sağlık durumuna uygun şekilde uygulanması durumunda herhangi bir risk içermediği belirtilmelidir.

Son senelerde estetik operasyonlarda kullanılan metotların büyük bir yenilik ile karşılaşması nedeni ile sorun yaşamadan tamamlanması mümkün kılınmaktadır. Çoğu işlem herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan lazer işlemleri ile tamamlanabilmektedir. İşlemlerin uygulanmasının öncesinde sizin genel sağlığınızın bu işlemler için uygun olup olmadığı kontrol edilecektir. Bu şekilde operasyonun herhangi bir şekilde bedeninize zarar vermesi ve genel sağlığı riske atması da engellenecektir.

Vajina Daraltma Operasyonları

Vajina Daraltma Operasyonları

Vajina estetiği riskli mi; her operasyonda belirli oranda risk vardır, fakat uzmanlar gerekli olan incelemeleri eksiksiz bir biçimde yapacağı için riskin elimine edilmesi sağlanmaktadır. Vajinal operasyonlar içerisinde en sık talep edilen seçeneklerin başında daraltma operasyonları gelmektedir.

  • Kadınların vajinal doğum gerçekleştirmesi durumunda bebeğin çıkış anında ve genel olarak doğum esnasında vajina yapısında büyük tahripler söz konusu olabilmektedir.
  • Zorlu doğumlarda vajinanın iç kısımlarındaki kaslara kesiler atılabilmektedir. Bu durum sadece genişlemeye değil aynı zamanda genişleme adımının rahim sarkması gibi olumsuzluklar ile de karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır.
  • Vajina daraltma operasyonları sayesinde vajinanın eski muntazam formuna ve hatta çok daha ilerisine ulaşması sağlanmaktadır. Kadınların bu operasyon sırasında iç ve dış vajina dudaklarında da değişimler yapmasına imkan verilmektedir. Genellikle kadınların daha simetrik bir görüntü talep ettiği fark edilmektedir. Bu simetrik görünüm için zaman zaman dolgu da yapılabilmektedir.

Vajinal daraltma operasyonunun sonrasında kadınların doğum yapması durumunda bu operasyonun rötuş işlemlerine tabii tutulması gerekebilmektedir. Özellikle zorlu doğumlarda estetiğin etkisi ortadan kalkabilmektedir. Kişilerin doğum adımının öncesinde de sonrasında da bu operasyonu uygulatmasına imkan verilmektedir. fakat doğum sonrası uygulanmasının sürdürülebilirlik bağlamında daha büyük bir öneme sahip olduğu görülmektedir. Kadınlar da daha ziyade doğumdan sonra tercih etmektedir.

Perineoplasti Operasyonu

Vajinanın iç kısmında yapılan operasyonların yanı sıra vajina ile anüs arasında bulunan kısımda meydana gelen deformasyon ve görüntü sorunları ile alakalı da operasyonlar uygulanabilmektedir. Bu operasyonlar sayesinde vajina anüs arasındaki bölgenin daha muntazam bir hale gelmesi de mümkün kılınmaktadır. Operasyon sırasında kişilerin sorun yaşamadan iyileşme sürecini atlatması için bu hassas operasyonu gerçekleştiren uzman ekibin tüm tavsiyelerine uyması gerekmektedir.

Operasyonun sonrasında beklenmeyen bir kramp ya da ağrı hissedildiği zaman anında bu sorunu ekibe bildirmeniz gerekmektedir. Operasyonun sonrasında kişilerin özellikle belirli bir süre hijyene çok üst seviyede dikkat etmesi gerekmektedir. pansuman yapılması ile alakalı gerekli olan bilgilendirmeler de zaten yapılacaktır. Kişilerin bu süreç içerisinde ağır kaldırmaması ve mümkünse belirli bir süre iyileşme tam olarak tamamlanana kadar cinsel ilişkiden uzak durması gerekmektedir. Bu operasyonu geçiren kişilerin genellikle sonuçtan oldukça memnun oldukları ve özgüvenlerini kazandıkları görülmektedir.

Klitoris Hud Operasyonu

Klitoris Hud Operasyonu

Vajina estetiği riskli mi; vajina ile alakalı operasyonların en sık tercih edilen bir diğer alternatifi de kesinlikle hud operasyonudur. Hud klitoris dokusunun üzerinde yer alan bir parçadır. Klitorisin üzerini kapatır. Bu noktada klitoris üzerinde yer alan bu parçanın çok büyük ya da biçimsiz olması durumunda sorunlar ile karşılaşılması söz konusu olabilmektedir. Kişilerin klitoris hudunun görünümünden rahatsız olması durumunda yapılan operasyonlar ile istediği görünüme sahip olması mümkün kılınmaktadır.

Bu operasyon sırasında klitorise dokunulmamaktadır. Kişilerin sadece hud kısmında memnun olmadıkları alanın değiştirilmesi kesilmesi ve daha muntazam bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Kadınların bu konuda fikirlerini beyan ettikleri anketlere bakıldığı zaman vajinada simetrik bir görünüm arzu ettikleri anlaşılmaktadır.

İyileşme Süreci Uzun Sürer Mi?

Vajina estetiği riskli mi; işlemlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasının yanı sıra iyileşme sürecinin de sorunsuz bir biçimde yerine getirilmesi büyük önem arz etmektedir. Kişilerin doktorlarının vermiş oldukları tavsiyelere tam olarak uygun şekilde işlem akışını tamamlamaları gerekmektedir. Özellikle operasyondan sonra belirli bir süre cinsel ilişkiden uzak durmanız gerekmektedir. Kişilerin bu şekilde cinsel ilişki üzerinden enfeksiyon kapma olasılığını da ortadan kaldırmasına imkan verilmektedir. İyileşme sürecinin lazer ile yapılan operasyonlarda çok daha kolay gerçekleştiği fark edilir. Lazerin her estetik operasyon için uygun olmadığını da belirtmek gerekir.

Klitoris Büyük Olması Nedir? Nasıl Tedavi Edilir? 

Klitoris Yapısı