Genital Estetik

Gerek işlevsel gerekse de görüntü anlamında problem yaşanılan tüm durumlarda genital estetik devreye girmektedir. Jinekoloji ve kadın doğum uzmanlarının yaptığı genital estetik uygulamalarında en yaygın sebep estetik görüntüye ulaşma isteğidir.

Labioplasti

Latince adıyla Labium minus yani iç dudaklardaki şekil bozukluklarını (iç dudak sarkması) düzeltmek için yapılan ameliyatlara labioplasti denilir. Labioplasti ameliyatı iç dudak sarkmasını düzeltmede kalıcı bir çözümdür.

Vajinoplasti

Vajina daraltma olarak da adlandırılan vajinoplasti genital bölge estetiği alanları arasında yer alır. Vajinanın ilk haline yeniden döndürülmesinin amaçlandığı vajinoplasti ameliyatı diğer adıyla vajina estetiği %100 başarılı bir ameliyattır.

Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık zarı günümüzde eski önemini nispeten yitirmiş olsa bile yine de bizim gibi muhafazakar toplumlarda hala önemini korumaktadır. Kızlık zarı muayenesi diğer adlarıyla bekaret kontrolü, himen muayenesi jinekolojik muayene çeşitlerinden biridir.

Kızlık Zarı Dikimi

Dünya’da ve günümüz Türkiye’sinde kadınların en önemli sorunlarından biri olarak karşımıza çıkan kızlık zarı çeşitli sosyal faktörlere bağlıdır. Toplumsal normlar ve aile baskıları sebebiyle kadınlar için kızlık zarının sağlam olup olmaması çok önemlidir.