lazer-ile-vajina-daraltma-fiyatlari

Lazer ile vajina daraltma, vajinayı sıkılaştırabilen ve gençleştirebilen basit bir ayakta tedavi prosedürüdür. Bu, idrar kaçırma ve ağrılı ilişki dahil olmak üzere birçok sorunu ameliyata gerek kalmadan hafifletebilir. Bu sadece benlik saygısını artırmakla kalmaz, aynı zamanda genel yaşam kalitenizi de artırır. Bazı hastalar aşırı vajinal tonus kaybını gidermek için cerrahi tedaviye ihtiyaç duyabilirken, birçok hasta invaziv olmayan alternatiflerle başarıyı yakalamaktadır.

Lazer ile Vajina Daraltma İşlemi Ne Kadar Etkilidir?

Zamanla vajina, yaşa bağlı östrojen eksiklikleri, doğum ve vulva ve alt üriner sistem ile ilgili fiziksel problemler gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklikler yaşayabilir. Pelvik tabanın hasar görmesi, vajinal kanalda ton kaybı ve diğer bozukluklar, kronik kuruluk, yanma ve tahrişin yanı sıra cinsel ilişki sırasında rahatsızlık ve idrar kaçırma gibi sorunlara neden olabilir.

Bu tür rahatsızlıkları tedavi edecek çok sayıda prosedür vardır. Birçok kadın, vajinal kanalı daraltmayı sağlayan, cerrahi bir prosedür olan vajinoplasti ameliyatını duymuştur. Başarılı olduğunda, bir vajinoplasti yukarıdaki sorunların çoğunu tedavi edebilir. Ancak çok büyük ölçüde kesinti gerektiren invaziv bir prosedürdür. Lazer gençleştirme, hem vajinal kasları sıkılaştıran hem de altta yatan idrar ve vajinal sorunları iyileştiren cerrahi olmayan alternatif bir tedavi yöntemidir.

Lazer İle Vajina Daraltma Nasıl Etki Eder?

Lazer ile vajina daraltma, vajinal dokuyu yeniden şekillendirmeye yardımcı olmak ve yeni kollajen üretimini teşvik etmek için CO2 veya radyo frekansı enerjisi kullanır.

CO2 tedavisiyle, bir CO2 fraksiyonel lazeri vajinal duvarda mikro lezyonlar oluşturarak ton ve işlevi artırmak için yeni kollajen üretimini uyarır. Bu, vajinal mukozanın bileşenlerini ve çevresindeki ürogenital yapıları hem yeniden düzenler hem de gençleştirir. Ardından gelen doku rejenerasyonu hem vajinayı sıkılaştırır hem de genel sağlık ve işlevselliğini iyileştirerek yanma, tahriş, idrar kaçırma gibi sorunları hafifletir.  Radyo frekansı tedavisi, CO2 tedavisine benzer bir etkiye sahip olan alttaki dokuyu ısıtmak için elektromanyetik dalgalar kullanır. Ayrıca kollajen üretimini uyarmaya ve vajinal mukozayı gençleştirmeye yardımcı olarak CO2 tedavisi ile ilişkili aynı iyileştirmeleri sağlar.

Lazer İle Vajina Daraltma Tedavisi Sırasında Neler Olur?

Lazer ile vajina daraltma, herhangi bir kesinti veya anestezi gerektirmeyen basit, ağrısız bir operasyondur. Tedavi esnasında, cerrah vajinaya CO2 veya radyo frekansı enerjisi uygulayan bir lazer probu yerleştirirken, pelvik muayene için oturduğunuz pozisyonda kalacaksınız. Tedavi genellikle kısadır ve beş dakikadan az sürmektedir. Bazı hastalar tedaviden sonra hafif ağrı hissedebilir, ancak bu birkaç gün içinde kendi kendine geçer. Düzenli aktivitelerin çoğuna hemen dönebilirsiniz ancak tedaviden sonraki ilk iki ila dört gün cinsel ilişkiden kaçınılması önerilmektedir.

Lazer İle Vajina Daraltma Ne Kadar Etkilidir?

Lazer İle Vajina Daraltma Ne Kadar Etkilidir?

Birçok kadın için lazer ile vajina daraltma sadece vajinayı sıkılaştırmada değil, altta yatan idrar veya vajinal sorunları iyileştirmede de oldukça etkili olmaktadır. Lazer ile vajina daraltma başarılı olduğunda, cinsel ilişki sırasında ağrıyı azaltmak, ağrılı idrara çıkma veya idrar kaçırmayı tedavi etmek, kronik idrar yolu enfeksiyonlarını önlemek, vajinal kayganlığı artırmak ve yaş alma süreci ile meydana gelen rahatsızlıkları ortadan kaldırmak gibi birçok olumlu fayda sağlamaktadır. Bununla birlikte, her hasta için uygun tek bir cerrahi prosedür yoktur. Özellikle doğumdan sonra, bazı hastalar vajinal tonüs kaybı yaşayabilir. Radyo frekansı ve CO2 tedavileri kollajeni uyarabilir ve iyileşmeyi hızlandırabilirken, ameliyat ise ayrılmış veya hasar görmüş vajinal kaslar arasındaki boşlukları kapatır. Aşırı dezenformasyon durumunda, lazer tedavisi ihtiyacı yeterince karşılayamazsa, doktor tarafından cerrahi girişim önerilebilir.

Lazer ile Vajina Daraltma Ameliyatında Riskler Nelerdir?

Lazer ile Vajina Daraltma Ameliyatında Riskler Nelerdir?

Tüm cerrahi girişimler bazı riskler taşır, ancak lazer ile vajina daraltma yöntemi düşük oranda risk barındırır. Birçok hasta geçici olmakla beraber bazı yan etkilere maruz kalırlar. Bu yan etkiler genellikle tedaviden sonra hafif kızarıklık, morarma, şişme ve hafif rahatsızlık olabilmektedir. Bunlar kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçmektedir ve genellikle tedavi gerektirmez. 

Lazer ile Vajina Daraltma Fiyatları?

Lazer ile vajina daraltma fiyatları son zamanlarda yaygın bir şekilde tercih edildiğinden uygun fiyatlar ile karşımıza çıkmaktadır. Lazer vajina daraltma seansları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Çünkü kişinin vajina yapısının ne durumda olduğu, genişleme ve sarkmanın boyutu, işlemi gerçekleştiren cerrahın deneyimi fiyatı etkileyen faktörlerdir. Kesin fiyat için doktor ile konsültasyon gerçekleştirilmeli ve gerekli tedavi yöntemi belirlenmelidir.

Ankara Vajina Daraltma İşlemi Hakkında Merak Edilenler

HPV ve serviks kanseri ilişkisi