Klitoris-estetiği

Klitoris estetiği nasıl yapılır? Klitoris estetiği kadınların orgazma ulaşmasını sağlar! Cinsel birleşme sırasında haz almakta zorlanıyor veya estetik açıdan memnun değilseniz ihtiyacınız klitoris estetiğidir.

Klitoris kadınların orgazma ulaşmasını sağlayan önemli bir organdır. Doğum, yaş ve çeşitli nedenlerden ötürü zamanla deforme olmakta veya deri kalınlaşmaktadır. Klitoris estetiği ile istediğiniz görünüme kavuşurken cinsel haz da artar.

Klitoris Estetiği Nedir?

Klitoris estetiği kadınların temel cinsel haz almasını sağlar. Cinsel organın diğer bölümlerindeki gibi genital estetik operasyonlarının daha işlevsel hale getirilmesi mümkündür. Kadınların bedeninde Venüs tepeciği adı verilen ve türle örtülü olan üst kısımdan V şeklinde bir klitoris vardır. Burası uyarıldığında kan ile dolar ve mikropenis görevi üstlenir. Kadının haz almasını sağlayan cinsel bölgedir. Klitoris estetiği adı verilen operasyonda estetik görünüm amaçtır. Vajina iç dudak estetiği gibi birçok operasyonda aynı anda gerçekleştirilebilir. Dudakları küçültülmesi veya fazla olan derinin alınması gibi birçok bileşeni de içerisinde barındırır.

Klitoraplasti Nedir?

Klitoris estetiği bölgede ki derinin normalin üzerinde büyümesiyle yapılabilir. Klitorisin aşırı büyüme nedenlerinden biri de hormonlardır. Ayrıca vücut geliştirme, ağırlık kaldırma veya atletizm gibi sporlarla ilgilenen kadınlarda büyüme hızlı gerçekleşir. Androjen kas kütlesinin artışı aynı zamanda klitorisin de büyümesine neden oluyor. Bu durum kadınlar için hem psikolojik hem de fiziksel sorun yaşanmasına neden olur. Uzun süre mastürbasyon yapan kadınlar içinde benzer bir sonuç alınır. Bu ameliyatın iki genel amacı vardır. Klistoris bölgesini güzelleştirmek ve cinsel hazzı arttırmak. Seksüel açıdan uyarılması az olan kadınların büyük bir çoğunluğunda bölgedeki deri fazlalığı öne çıkar. Bu gibi durumlarda da ameliyat ile istenilen seviyeye getirilir.

Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

Klitoris estetiği cinsel hazzı attırmak için yapılır. Hastanın bölgesinde ki duruma göre hekim tarafından diğer cerrahi işlemlerde belirlenmektedir. Ameliyat sonrasında daha estetik bir görünüm sağlanırken cinsel hazda artar. Ameliyat için bilinmesi gerekenler:

 • Klitoris üzerinde ki cilt katmanı çıkarılır.
 • Katmandaki fazlalıklar kesilerek alınır.
 • Bölgeyi kaplayan deri azaltıldığında uyarı daha hızlı ve daha çok olur.
 • Operasyon yaklaşık 40 dakika sürüyor.
 • Ameliyat sırasında kırışıklıklarda giderilir ve daha genç bir vajina görüntüsü elde edilir.
 • Bölgesel, lokal veya genel anestezi uygulanabilir.
 • Hekim ile hasta arasındaki görüşme esnasında anestezi belirlenecektir.
 • Bazı zamanlarda operasyona farklı cerrahi işlemlerde dahil edilir.

Ameliyat süreci ve sonrasıyla ilgili hastaya tüm detaylar hekimi tarafından açıklanır.

Klitoris Estetiği Sırasında Olumsuzluk Yaşanır Mı?

Hastalar estetik sırasında oluşabilecek komplikasyonlar ilgili endişelenebilir. Ancak bu operasyon büyük bir sorun yaşanma ihtimali düşüktür. Derilerin çıkarılması esnasında çok yoğun kanama olabilir ve enfeksiyon kapılabilir. Bu durum ameliyatın en büyük risklerinden biridir.

Ayrıca hastanın özel sağlık durumu da riskleri barındırabilir. Kanama bozukluğu, diyabet veya böbrek yetmezliği yaşayan kadınların ameliyatında riskler bulunabilir.

Klitoris Estetiği Sonrası Bakım

Klitoris estetiği sonrası bakım hastanın kontrolü altındadır. Ameliyat sonrasında bir komplikasyon oluşmadı ise hastanın gözetimde tutulmasını gerek yoktur. Aynı gün taburcu olabilir. Ancak yaşantısında dikkat etmesi gereken bazı hususlar var. Bunlar:

 • Estetik ameliyat sonrası ilk iç gün dinlenmelidir.
 • Ameliyat sonrası dikiş olacağı için ağır hareketlerden kaçınmanız gerekir.
 • Üçüncü günün sonunda normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz.
 • İlk bir ay cinsel ilişki yaşamak tavsiye edilmez.
 • Bir ayın sonunda ise özgürlük verilir ve cinsel beraberlik yaşayabilirsiniz.
 • Ameliyat sonrasında şişkinlik, his kaybı ve ödem oluşabilir.
 • Şişlik azaldıkça his kaybı da azalarak yok olur.
 • İlk bir ay ağır spor antrenmanları ve vücudunuzu yoracak aktivitelerden kaçınmalısınız.
 • Bol kıyafetler giymeye özen göstererek dikişsiz iç çamaşırı giyebilirsiniz.
 • Ayrıca bölge bu süre içerisinde kuru ve hijyenik olmalıdır.

Ödem azaldığında tamamen his kaybı gelir.

Klitoris Estetiği Cinsel Haz

Klitoris estetiği yaptırmak isteyen kadınların en merak ettiği konu cinsel haz oranıdır. Estetikten sonra cinsel hazzın azalabilme ihtimali yoktur. Tam aksine deri dokusu azaltıldığı ve diğer cerrahi operasyonlar ile haz artar. Hormonal sorunlar ve çeşitli nedenlerden dolayı sarkma yaşanabilir. Estetik ameliyatı sırasında bu sarkıklıklarda giderilir. Klitorisin baş kısmı daha açığa çıktığı için cinsel hazda artar. Bunun sonunda kadın orgazma daha kolay ve hızlı ulaşır.

Klitoris Düzeltme Ameliyatı

Fallop Tüpleri Nedir?