Klitoris-Düzeltme-Ameliyatı-

Klitoris düzeltme ameliyatı ile fazla dokular gideriliyor! Bölgedeki fazla dokuların alınmasıyla birlikte daha sağlıklı ve güzel bir görüntü elde ediliyor…

Klitoris kadınların cinsel haz almasını sağlayan önemli bir organ. Her kadının yapısı farklıdır ve bazı kadınlarda bu bölgede fazlalıklar vardır. Klitoris ameliyatı ile bölgedeki fazla dokular alınarak ulaşılmasını kolaylaştırır.

Klitoris Nerede?

Klitoris düzeltme ameliyatı estetik ameliyatlarından biridir. Klitorisi örten derideki sarkıklıkların ve deformasyonların düzeltilmesi amaçlanır. Klitoris bölgesi kadınların Venüs olarak isimlendirin tüylerin üst kısmının altındaki V bölgesidir. Üzeri deri kaplı ve örtülü bir şekilde bulunur. Bu organ oldukça hassastır uyarılması halinde kan ile dolarak erkeklerdeki penis gibi bir hale girer.  Bu ortanın temel görevi orgazmı sağlamak ve kadınların cinsel birliktelikte haz almasını sağlamaktır. Dışarıdan görünen kısmında iç dudakların birleştiği yere verilen genel isimdir.

Klitoris Düzeltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klitoris düzeltme ameliyatı bilinenin aksine cinsel hazzı azaltmaz. Doğru bir uzman ve doğru bir yöntem ile gerçekleştirilmesi gerekiyor. Hem hasta hem de hekim bölgenin daha estetik olmasını sağlar. Klitoris düzeltme ameliyatı için:

 • Klitoris üzerinde ki cilt katmanları açılır ve deri kesilerek düzeltilir.
 • Ortalama ameliyat süresi 40 dakikadır.
 • Ameliyat esnasında bölgede ki deformeler ve kırışıklıklarda giderilir. Bu sayede daha genç bir görünüm sağlanır.
 • Lokal, bölgesel veya genel anestezi altında ameliyat yapılabilir.
 • Hastaların için genellikle genel anestezi tercih edilmektedir.
 • Ameliyat esnasında bazı cerrahi işlemlerde operasyona eklenebilir.
 • Frenuloplasti olarak bilinen cerrahi işlemi de yaptırabilirsiniz.
 • Bu bölge iç dudakları birbirine bağladığı için daha estetik bir görünüm sağlanır.

İç dudaklar bazen olması gerekenden daha büyük veya daha kalın olabilir. Bu gibi durumlarda da ameliyata labioplasti ve klitoral hudoplasti eklenir. Klitoris ameliyatı yaptıran hastaların %80’i Labioplasti ameliyatı da gerekiyor. Tek başına estetik aygı giderilemediği için aynı anda bir fazla operasyon gerçekleştirilebilir.

Klitoris Estetiğinde Komplikasyonlar Neler?

Klitoris düzeltme ameliyatı sırasında olumsuz bir durum yaşanma ihtimali çok düşüktür. Elbette olasılıkların sıfıra indirgenmesi için hekimi uzman olması önemlidir. Ameliyat içine en büyük risk kanama ve hastanın enfeksiyon kapmasıdır. Deri katmanları kesilerek alındığı için kanamanın belirli bir boyutta tutulması ve doğru bir teknikle kapatılması gerekiyor.

Kanama ve enfeksiyon oluşmaması halinde ameliyat için oluşabilecek riskler sıfıra indirgenir. Hasta ortalama 40 dakika sonra ameliyattan çıkartılır ve uyandığında normal odaya sevk edilir.

Klitoris Ameliyatı Sonrası

Klitoris düzeltme ameliyatı için hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir. Ortalama 2 gün içerisinde de normal yaşantısına dönebilir ve çalışmaya başlayabilir. Dikişler maximum 20 gün içerisinde kendiliğinden eriyerek kaybolur.

Ameliyat sonrasında bölgede şişlik ve morluk olması normaldir. Ayrıca bazı hastalarda geçici bir rahatsızlık hissi de yaşanabiliyor. İlk zamanlarda his kaybı ve uyuşma da yaşanabilir. Ancak his kaybı şişlikten kaynaklıdır. Şişlik kaybolduğunda his kaybı yaşanması mümkün değildir. Ameliyat sonrası yaranın iyileşmesi için doktorunuz ilaç ve kremler verebilir.

Ameliyat olduktan sonra hastanın dikkat etmesi gerekenler:

 • Bölgenin temiz ve hijyenik olmasına özen gösterilmelidir.
 • Kuru ve iyileşme sürecinde yoracak ağır tempolu etkinliklerden uzak durmalıdır.
 • Ameliyat bölgesinin ortalama 15 gün sürtünmeye maruz kalmaması gerekiyor.
 • Sürtünme tahriş yapabilir.
 • Bu nedenle hastalar bu günlerde bol kıyafetler seçmeli.
 • Ayrıca iç çamaşırı ise ince, pamuklu ve dikişsiz olmalıdır.
 • Hastalar ameliyattan 1 ay sonra cinsel ilişki yaşamaya başlayabilir.

Tüm bu etkenlere dikkat edildiğinde tam iyileşme sağlanır ve herhangi bir soru yaşanmaz.

Klitoris Ameliyatı Sonrası Cinsellik

Klitoris düzeltme ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler cinsen hazzı etkileyeceğini düşünür. Etkileyeceği doğrudur ancak iyi anlamda. Ameliyat sonrası bölgedeki his kaybı geçicidir. İyileşme tamamlandığında ise fazla deriden arındırıldığı için his artar. Bu sayede kadınlar cinsel birleşme sırasında daha çok haz alır. Orgazm olma işlevini de ameliyat kolaylaştırır.

Klitoris Ameliyatı Anlaşılır Mı?

 Klitoris ameliyatı doğru hekim ve doğru teknikle yapıldığında anlaşılması mümkün değil.  Ameliyat sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Bölge dışına yapılan cerrahi müdahalelerde bir süre bölgede kızarıklık görülebilir. Ancak birkaç ay sonra herhangi bir kızarıklık kalmayacaktır. Ameliyat sonrası iyileşme sürecini destekleyerek ameliyatın izsiz bir şekilde kalmasını destekleyebilirsiniz.

Kürtaj Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İntravajinal Uygulama