Klitoris Büyük Olması Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Klitoris büyük olması görsel olarak kadınların sahip oldukları vajinal yapıdan memnun olmamaları durumunda operasyonlar ile durum düzeltilebilir.

Son dönemlerde estetik cerrahinin genital bölgeyi de içine alacak kadar geniş bir alana sirayet ettiği görülmektedir. Kadınların her alanda istedikleri görünüme kavuşmaları için gerekli olan tüm destek verilmektedir. Bu aşamada tabi ki uzman bir kadrodan yardım almanız gerekmektedir. Uzman kadrodan istifade edebilmek için konuya ilişkin detayların kapsamlı şekilde incelenmesi lazımdır. Estetik kararının verilmesi için öncelikli olarak genel vücut sağlığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu sağlığınızın elverişli olması sonrasında ancak genital işlem konusunda tarafınıza bilgi verilmeye başlayacaktır.

Klitoris Estetiği

Klitoris büyük olması nedir, nasıl tedavi edilir; klitoral bölgede meydana gelen şekil bozukluklarının kadınların hem kendi özgüvenlerini hem de cinsel yaşamlarını olumsuz yönde etkilediği görülmektedir.

  • Klitoris vajina bölgesinde bulunan üzerinde sinirlerin bulunduğu bir alandır. Cinsel organın önemli işlevsel parçaları arasında bulunmaktadır. Bu aşamada klitorisin üzerinde yer alan hud adı verilen bir doku bulunmaktadır.
  • Bu hud dokusunun büyük olması ya da kalın olması kırışık olması durumunda klitoris estetiği ile bu sorunun ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.
  • Bu şekilde görsel olarak vajinanın çok daha muntazam ve simetrik bir hale gelmesi mümkün kılınmaktadır. Hud üzerinde estetik yapılırken klitorise dokunulmayacaktır. Klitoris aynı şekilde sinir uçlarını içerisinde barındırmaya devam edecektir.

Bu tedavi adımının acılı bir süreç olup olmadığı da sıklıkla merak edilmektedir. Acılı bir süreç değildir. Sadece tedavi adımının sonrasında doktorunuz size nelere dikkat etmeniz gerektiği ile alakalı bir bilgilendirme yapacaktır. Bu bilgilendirmeye göre iyileşme sürecini yönetmeniz gerekmektedir. Normalin dışında ağrı ya da rahatsızlık hissi meydana gelirse geç olmadan bunu doktorunuza bildirmelisiniz. Doktorunuz size gerekli olan desteği sunacaktır.

Hud Estetiği Doğuma Engel Mi?

Hud Estetiği Doğuma Engel Mi?
Hud Estetiği Doğuma Engel Mi?

Klitoris büyük olması nedir, nasıl tedavi edilir; klitorel bölgede yapılan estetik operasyonların herhangi bir şekilde doğum sürecine olumsuz bir etkisinin olmadığını bilmek gerekir. Hem doğum sürecinin öncesinde hamile kalmadan hem de doğum süreci sonrasında gebelik sonlandıktan sonra sorunsuz şekilde uygulanabilmektedir. Bu aşamada doğum ile beraber estetiğin verimliliğinde düşüş meydana gelmeyecektir.

Sadece vajinal estetiklerde kişilerin doğum sonrasında bazı dokunuşları yaptırarak operasyonun tazelenmesinin gerekli olabileceği de belirtilmelidir. Doğum sürecinin olumsuz etkilenmeyeceğini bilmelisiniz, tedirgin olmadan klitoris bölgesinde operasyon için konunun uzmanı olan ekipler ile iletişim adımını tamamlamanıza olanak verilmektedir. Operasyon sürecinin sonrasında uzmanınızın size vermiş olduğu tavsiyelere birebir uymanız gerekmektedir.

Diğer Genital Estetik Operasyonları Nelerdir?

Diğer Genital Estetik Operasyonları Nelerdir?
Diğer Genital Estetik Operasyonları Nelerdir

Klitoris büyük olması nedir, nasıl tedavi edilir; hud bölgesinde yapılan operasyonların yanı sıra diğer genital alanlarda da operasyonlar uygulanabilmektedir. Bu aşamada kişilerin en sık tercih ettikleri seçeneklerden bazıları şunlardır;

  • Vajinanın iç ve dış dudak kısmında estetik operasyonlar uygulanabilmektedir. Bu şekilde vajina yapısının çok daha muntazam simetrik bir görünüme sahip olması gerekmektedir.
  • Vajinanın iç ve dış yapısında uygulanan estetik operasyonların yanı sıra vajinanın daraltılmasına da imkan verilmektedir. Bu daraltma işlemi ile beraber kişilerin doğumların olumsuz etkisini ortadan kaldırmasına olanak verilmektedir.
  • Kadınların sadece vajina alanında değil aynı zamanda vajina ile anüs arasında yer alan bölgede de operasyonlar yaptırmasına olanak verilmektedir. Travmalardan sonra ya da kişilerin doğum sırasında yaşamış oldukları anomaliler nedeni ile bu bölgede sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu bölgede yapılan estetik operasyonlar ile görüntü bakımından büyük oranda iyileşme sağlanacaktır. Tabi ki iyileşme sürecinde uzman kadronuzun belirttiği tüm kıstaslara dikkat etmelisiniz.

Kişilerin bu işlemlerin her birini alanında uzmanlığını kanıtlamış olan yetkin ekipler ile yerine getirmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde estetik operasyonlarda bir sorun meydana gelmeden süreç tamamlanacaktır. 

Kadınların Özgüveni Artıyor!

Kadınların vajinal estetiklerden sonra kendilerine olan özgüvenlerinin büyük ölçüde artış gösterdiğini belirtmek gerekir. Özellikle yapılan anketlerde de hem bireysel hayatlarında hem de cinsel hayatlarında eskiye nazaran büyük ölçüde özgüven kazanmaları söz konusudur. Bu aşamada toplumsal baskının da göz ardı edilmesi için uzman kadroların tüm tıbbi işlemleri hasta mahremiyetine uygun şekilde tamamladığı da belirtilmelidir. Bu işlemlerden diğer kişilerin haberdar olması söz konusu değildir.

Klitoris Düzeltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klitoris Yapısı Nasıldır?