Kızlık Zarı Dikimi

Dünya’da ve günümüz Türkiye’sinde kadınların en önemli sorunlarından biri olarak karşımıza çıkan kızlık zarı çeşitli sosyal faktörlere bağlıdır. Toplumsal normlar ve aile baskıları sebebiyle istenmeyen durumlara maruz kalabilen kadınlar için kızlık zarının sağlam olup olmaması çok önemlidir. Tıbbi olarak hymen (himen) olarak da adlandırılan kızlık zarı doğuştan farklı şekillerde olabilir. Genetik faktörlerin de etkili olduğu kızlık zarı birtakım sebeplerle yırtılabilir. Ya da ilişkiye rağmen himen (hymen) yırtılmayabilir. Bu durumlar da kızlık zarının kompleks yapısını bize göstermektedir. Kızlık zarı muayenesi ile bu kompleks durum dakikalar içinde açıklığa kavuşturulabilmektedir. Sosyal ve psikolojik faktörler nedeniyle kızlık zarı dikimi gerekebilir. Tıbbi olarak himenoplasti, flep yöntemi kızlık zarı dikimi olarak adlandırılan bu işleme halk arasında bekaret dikimi, kızlık zarı tamiri, kızlık zarı onarımı, kızlık diktirme de denilmektedir. Bu yazımızda kızlık zarı ile ilgili merak edilenleri cevaplarken, kızlık zarı muayenesi, Ankara kızlık zarı dikimi (bekâret dikimi), Ankara himenoplasti hakkında da bilgi vereceğiz. Ayrıca Ankara kızlık zarı dikimi fiyatları 2022(Ankara himenoplasti fiyatları 2022) ile ilgili de fikir sahibi olmuş olacaksınız.

Kızlık Zarı Dikimi (Himenoplasti) Tam Olarak Nedir?

Kadınların fizyolojik yapısında yer alan hymen (himen) yani kızlık zarı kanayabilen bir yapıdır. Anne olma şansını her ay yaşayan bekâr ya da evli bir kadın normal standartlarda 28 günde 1 adet görür ve oluşmayan gebelik sebebiyle regl kanaması başlar. Vücudun tüm hücrelerinin yenilendiği regl döneminde ise yeni yumurtaların oluşumuna hazırlık başlar. Vücutta yer alan pis kan ise kadınların vajina bölgesindeki himen yani kızlık zarının olduğu bölgeden dışarı atılır. Fizyolojik görevi vücudu olumsuz dış etmenlerden korumak ve var olan regl dönemindeki kanamayı dışarı aktarmak olan buradaki bir yapı hassaslığı sebebiyle yırtılmaya müsaittir. Birçok toplumda ise namussuzluk ve iffetsizlik olarak algılanan kızlık zarı doğuştan esnek olabilir veya düşme vs e bağlı olarak bozulabilir. İşte bu sebeple, iffetsizlik veya namussuzluk gibi bir kavramı bir kadına atfetmeden önce iyice düşünmek ve araştırmak gerekir. Eminiz ki, siz de bu düşüncelerle bu yazıyı okuyor ve bilgi almak istiyorsunuz. Bekâret zarı dediğimiz zarın fonksiyonunu ve varoluş amacını açıkladıktan sonra ise toplumsal değer yargılarının kadınlar üzerindeki psikolojik etkilerinden bahsedelim. Namussuzlukla suçlanmak istemeyen ilişki yaşamış ya da yaşamamış çoğu kadın kızlık zarı dikimine veya kızlık zarı onarımına başvuruyor. Himenoplasti olarak da adlandırabileceğimiz bu operasyonda sıklıkla tecavüze uğramış ya da taciz sonrasında kızlık zarının sağlam olup olmadığını merak eden bayan hastalarımızı görüyoruz. Birçok travmatik olay sonucunda bizlerden yardım isteyen hastalarımıza da bekaret diktirme uygulamasını yapıyoruz.

Kızlık Zarı Muayenesini Kim Yapar?

Jinekolog ya da kadın doğum uzmanlarının yapmış olduğu kızlık zarı muayenesi birçok bayan için ürkütücü ve korkutucu gelebilir. Ancak, hiçbir doktor sizin kim olduğunuzla ya da neler yapmış olduğunuzla ilgilenmez ve sizi yargılamaz. Profesyonel olarak işlerini yapan bizler tecavüz gibi durumlarda bile size destek olmak ister ve adli mercilerle görüşmeler yaparız. Sizlerin ruh sağlığının bizim için daha önemli olduğunu bilmelisiniz.

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı muayenesi kadınların genital bölgesinde dış dudakların kenara çekilmesiyle başlar. Çeşitli kızlık yapıları olduğunu varsayarsak bu alanın uzmanlık gerektiğini söylemekte yanılmayız. Kızlık zarı yapınız göz yordamıyla gözlemlenir ve incelenir. Acı ve ağrının olmadığı kızlık zarı muayenesinin sonunda kızlık zarı yapısını hastaya aktarırız ve bilgilendiririz. Kızlık zarı muayenesinin diş muayenesinden hiçbir farkı yoktur. Diş muayenesinde nasıl ağzınızı açıp doktor sadece bakıyorsa, kızlık zarı muayenesinde de biz dış dudakları aralayıp bekaret muayenesi yapıyoruz.

Kızlık Zarı Bozulması Nasıl Olur?

Çok küçük yaşlardan itibaren genç kızlara hayat memat meselesi olarak aktarılan kızlık zarı genç kızların korkulu rüyası haline gelir. Erkek arkadaşıyla en ufak bir yakınlaşma sonrasında bile “Acaba kızlık zarım bozuldu mu? Kızlık zarı yırtılması nasıl olur? Acı verir mi? Kızlık zarında kanama miktarı nedir?” gibi birtakım sorularla psikolojisini olumsuz olarak etkilemektedirler ve internet üzerinden bilgi alabilmeyi ummaktadırlar. Ancak, her kızlık zarı yapısı bir diğerinden farklı olabilir ve kızlık zarının kanaması farklı düzeylerde olabilir. Birçok faktöre göre değişen kızlık zarı kanaması ve sonraki birlikteliklerdeki kanamanın olup olmayacağı hiçbir zaman kesin bilgiye dayandırılamaz. Eğer kızlık zarınızla ilgili bir endişeniz var ise ve 18 yaşındaysanız kadın doğum ya da jinekoloji doktorlarına başvurarak gönül rahatlığıyla muayene olabilirsiniz. Eğer 18 yaş altında iseniz anneniz ya da babanıza dürüst bir şekilde korkunuzu anlatıp gelecekte kötü durumlarla karşılaşmamak için veya o durumları engelleyebilmek için muayene olabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Himenoplasti, diğer adıyla kızlık zarı dikimi lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilen bir işlemdir. İki çeşit kızlık zarı dikimi yöntemi vardır.

1- Geçici Kızlık Zarı Dikimi

İlişkiden hemen önce diktirilmek suretiyle yaptırılan kızlık zarı tamirine kısa süreli kızlık zarı dikimi denir. Geçici kızlık zarı dikiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu iyi bir zamanlamanın yapılmış olmasıdır. Bunun için en ideal süre ilişkiden 5-7 gün önce kızlık zarı onarımının yapılmasıdır. Bu süre 3 günden kısa veya 7 günden uzun olduğunda himenoplastinin başarı şansı azalmaktadır.

2- Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikiminde diğer yöntem ise kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemidir. Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra kaç sene geçerse geçsin hala ilk günkü gibi hymen yapısını korur ve dayanıklılığını sürdürür. Ömür boyu kalıcı bir uygulamadır. Kalıcı himenoplasti yönteminde en önemli konu düğüne ne kadar zaman kaldığıdır. Eğer düğüne 2 aydan daha kısa bir zaman varsa kalıcı kızlık zarı dikimi tercih edilmemelidir. Çünkü düğüne az süre kaldığında daha dokular tam iyileşmediği için işlem başarılı olmayabilir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde en sık uyguladığımız yöntem flep yöntemidir. Flep yönteminde etraftaki dokulardan mukoza parçaları ayrılır ve yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilir. Cinsel ilişki sayısı kızlık zarı tamirinin başarısını etkilemez. Flep yöntemi ile kızlık zarı dikiminde kesin olarak kanama gözlemlenir.

Kızlık Zarı Muayenesi ve Kızlık Zarı Dikiminde Bilgiler Gizli Kalır mı?

Bize danışan hiçbir hastamızın telefon, isim veya diğer bilgilerini saklamayız ve 3. kişilere asla bilgi vermeyiz. Kızlık zarı patlaması, kızlık zarı yırtılması, kızlık zarı dikiminden sonra kanama, kızlık zarının zedelenmesi ya da flep yöntemi ile kızlık zarı ameliyatı sonrasında yapılması gerekenler gibi aklınıza takılan tüm konular için dilediğiniz zaman bizleri arayabilir, uzmanımızla görüşebilirsiniz. Kim olduğunuzla değil, sorununuzla ilgilendiğimiz için bize güvenebilir ve diğer durumlar hakkında da ne yapmanız gerektiğini bizlere danışabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Ankara’da Nerede Yapılıyor?

Ankara kızlık zarı dikimi Doç.Dr. Deniz Ulaş tarafından yapılan jinekolojik ameliyatlardan birisidir. Ameliyat olduğunuzda hiçbir belgeye bu işlemi yaptırdığınız işlenmemekte ve sizin hakkınızda siz haricinde en yakınınıza dahi bilgi verilmemektedir. Flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi, kızlık zarı onarımı, kızlık zarı tamiri, kızlık diktirme, bekaret diktirme gibi birçok kavram içinde endişeye düşen tüm danışanlarımıza bir telefon kadar uzaktayız. Merak ettiğiniz ya da endişe duyduğunuz her konuda bizleri gönül rahatlığıyla arayabilir, randevu alarak kliniğimize gelebilirsiniz. Himenoplasti Ankara merkezimize ait bu numarayı +90 312 285 30 35 aradığınız takdirde sizi uzmanlarımız karşılayacak ve gerekli bilgileri isteğiniz doğrultusunda sizlere aktaracaklardır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Nedir?

Ankara kızlık zarı dikimi fiyatları 2018 hekim veya merkeze göre değişiklik göstermektedir. Uygulanan cerrahi ve anestezi teknikleri, kullanılan cerrahi ürünler de eklendiğinde kızlık zarı tamiri fiyatlarında farklılıklar söz konusu olabilmektedir. Bekaret diktirme fiyatını etkileyen en önemli faktör uygulanacak olan himenoplasti yöntemi ve anestezi yöntemidir. Kalıcı yani flep ile kızlık zarı dikim fiyatı geçici kızlık zarı dikiminden daha yüksektir. %100 kanama garantili olarak yapılan bekâret diktirme işleminde fiyat bilgisini en net doktorunuzdan alabilirsiniz. Ankara’da kızlık zarı onarımı ve kızlık zarı tamiri yapan Doç. Dr. Deniz Ulaş’ın 2018 fiyatlarını öğrenmek için iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir ve işlem hakkında net fiyat bilgisini alabilirsiniz.