genital estetik

Bir kadının yüz ve vücut güzelliği ne kadar iyi olsa da, genital organlarında var olan estetiksel form bozukluğu kişiyi psikolojik olarak olumsuz yönde etkileyebilir. Bu olumsuzluk cinsel hayatı etkiler ve cinsel kusurlara sebebiyet verir. Genital estetik operasyonları ile bu sorunları ortadan kaldırmak mümkündür.

 

 

Genital Bölge Sorunları

Genital bölgede yaşanan en temel problemler küçük dudakların yani iç dudakların normal boyutundan daha büyük ve sarkık olmasıdır. Küçük dudakların normal formundan uzaklaşması ile birlikte deformasyonlar meydana gelir. Çok büyük ve sarkık olan küçük dudaklar sadece estetik açıdan olumsuz bir görünüm oluşturmaz. Ek olarak cinsel aktivite esnasında bazı fonksiyonel sorunları beraberinde getirir. Bazen bu sorun enfeksiyon kaynağına sebebiyet verebilir ve kötü bir koku oluşumuna sebep olabilmektedir.

 

 

Genital Estetik Cerrahisi

Genital cerrahi ile meydana gelen bu sorunların düzeltilmesi mümkündür. Çoğu zaman lokal anestezi altında fazlalık olan dokular alınır ve küçük dudaklar olması gerektiği gibi normal boyutuna getirilir. Asimetri mevcut ise işlem sırasında bu sorunlar da giderilebilir. Bu cerrahi girişimler sayesinde hem estetik bir görünüm kazanılır hem de fonksiyonel problemlere neden olan semptomlar ortadan kalkar. Bu prosedür labioplasti olarak adlandırılır. Operasyon yaklaşık 40-60 dakika sürer. Ameliyat sırasında hymen (kızlık zarı) ve idrar yolları hiçbir şekilde zarar görmez. Cerrahımız Prof.Dr. Deniz Ulaş alanında uzman ve deneyimli olmasıyla birlikte genital estetik prosedürlerini son teknoloji ve teknik ile yürütür. Dikiş izleri profesyonel bir yöntemle dudaklar arasında gizlenir ve böylece ameliyat sonrası iz belli olmaz. Ayrıca operasyon başarılı bir şekilde yürütüldüğünden kadın hastalarda his kaybı oluşmaz ve orgazm problemi yaşanmaz.

Labioplasti için başvuran birçok kadın klitoral estetiğe de ihtiyaç duyduğundan genel olarak kombine tedavi istemektedir. Klitoris duyl açısından güçlü bir sinir ağına sahiptir ve cinsel ilişki sırasında uyarılma yoluyla orgazmı sağlamada önemli rol oynar. Küçük dudakların daha önce bahsedilen nedenlerden ötürü sarkması ile klitoris bölgesinde doku fazlalığı meydana gelebilir. Klitorisi kapatan bu doku fazlalığı orgazm hissini engeller. Böyle durumlarda labioplasti sırasında klitorisi kapatan fazla deri genital estetik prosedürleri kullanılarak alınmaktadır.

 

 

 Genital Estetik İşlemleri

 Estetik görünümünü iyileştirmeyi amaçlayan birçok tedavi prosedürü bulunmaktadır.  En kritik ve en sık tercih edilenler aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 

  • Labia küçültme: Hem iç dudakların bozulan formunu hem de çıkıntı oranını azaltır. Estetik açıdan hoş görünmeyi hedef alır ve labia’yı daha işlevsel bir boyuta kavuşturur.
  • Vajina daraltma: Bu tedavi yöntemii vajina duvarlarının sıkılığını arttırmayı sağlar. Vajinal doğum gerçekleştirme ve yaşlanma, vajinada sarkmaya yol açan iki ana faktördür.
  • Vajinal liposuction: Genellikle abdominal liposuction ile birlikte kombine olarak uygulanır. Bu prosedürü gerçekleştirmek için otolog yağ yöntemi veya hyaluronik asit gibi dolgu maddeleri kullanılarak enjeksiyon yapılır.

Yukarıda bahsedilen genital estetik işlem türlerine ek olarak birkaç yöntem daha kullanılmaktadır. İlgili olarak, bu prosedürler aşağıdakileri içerir:

 

  • Perineoplasti (perine bölgesinin estetiği)
  • Klitoral hudoplasti (klitoris üzerindeki kıvrımlarının düzeltilmesi)
  • Puboplasti (pubis tepe estetiği)

 

 

Genital Estetik Ameliyatlarından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Genital estetik Ankara sınırları içerisinde gerçekleştirilen operasyonlardan sonra genellikle bir hafta kadar doktor tarafından verilen antibiyotik tedavisi uygulanır. Genital estetik işlemleri sonrası hijyene dikkat etmek önemlidir. Operasyon sonrası yan etki olarak hafif ağrı meydana gelebilir. Gerekli ilaçlar kullanılarak bu durum kontrol edilebilir. Minimal sızıntı şeklinde kanama olması ihtimal dâhilindedir ancak önemli bir yan etki değildir.  Genital bölge için temizleme işlemi sonrası antibiyotikli pomatlar tercih edilebilir.

 

 

Genital Estetik Ameliyatlarında Riskler Nelerdir?

Estetik ve plastik cerrahi, asepsi-antisepsi ve ameliyat sonrası bakım ve hijyen kurallarına uyulması durumunda bu ameliyatlarda genellikle tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Genital estetik ameliyatlarından sonra görülebilen en sık komplikasyonlar kanama, morarma, enfeksiyon, dikiş açılması ve alerjidir. Yeterli deneyime sahip olmayan doktorlar tarafından gerçekleştirildiğinde son görüntünün estetik ve işlevsel olarak hasta tarafından memnun olunmaması durumu da ameliyat sonrası meydana gelebilecek bir risktir.  Bu komplikasyonların meydana gelmesi düşük ihtimaldir ve tamamı cerrahinin genel prensipleri uygulanarak çözüm sağlanabilmektedir.

 

Genital Estetik Maliyetleri

Çok çeşitli prosedürleri içermesi nedeniyle fiyat çok değişmektedir. Bu nedenle, kesin fiyat, gerçekleştirmek için seçilen prosedürlere bağlıdır. Ayrıca gerekli parametrelere ve donanıma bağlı olarak ödeyeceğiniz ücret de değişmektedir. Bu nedenle, hangi yöntemleri seçeceğiniz konusunda klinik ile detaylı bir görüşme gerçekleştirilmelidir.

Genital estetik fiyatları hakkında detaylı bilgi almak Ankara da bulunan kliniğimizde bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Daha sonra operasyonunuz için kesin bir ücret alabilirsiniz.

 

 

Perinatal Dönem Nedir?