Hangi Durumlarda Kürtaja Başvurulur

Genital estetik hangi durumlarda yapılır; kadınların kendilerini daha öz güvenli hissedebilmelerini sağlayan küçük genital estetik operasyonlar memnun ediyor! İşte bu operasyonlara ilişkin detaylar!

Kadınların tam olarak kendi istedikleri görünüme sahip olabilmeleri için estetik onlara bir alan sunmaktadır. Artık sadece yüz estetiği değil aynı zamanda genital estetik konusunda da büyük emek verilen ve aynı zamanda sonuçları ile de hastaları memnun eden operasyonlar uygulanmaktadır. Çoğu zaman bir cerrahi işleme gerek kalmadan lazer ile uygulama yapılabilmektedir. Kişilerin uzman bir ekipten yardım alması önerilmektedir. Bu şekilde meydana gelecek olan sonucun daha tatmin edici olması sağlanmaktadır.

Genital Estetik Riskli Midir?

Genital Estetik Riskli Midir-

 

Genital estetik hangi durumlarda yapılır; estetik olarak daha simetrik bir görünüm elde etmek isteyen kişilerce yaptırılmaktadır. Bu aşamada kadınların estetiğe tabi tutulmadan önce genel sağlık durumu ile alakalı inceleme yapılmaktadır. Bu genel sağlık durumunun estetik işlemine uygun olduğundan emin olunması gerekmektedir. Aksi takdirde estetik işlem talebiniz ret yanıtı alacaktır. İçerisinde dolgu kullanılacak olan bir işlem yapılacak ise kişilerin bu dolguya alerjisi olup olmadığı dahi analiz edilmektedir. Bu durumda her olasılık göz önünde bulundurularak kadınların risk almadan işlemlerini tamamlamalarına fırsat verilmektedir. İşlemlerin sonrasındaki iyileşme sürecinde doktorunuzun size önermiş olduğu tüm unsurları yerine getirmeye büyük önem vermeniz gerekmektedir.

Vajina Daraltma

Genital estetik hangi durumlarda yapılır; kadınların özellikle normal doğum sonrasında vajinal daraltma operasyonlarını sıklıkla tercih ettiği görülmektedir. Bu operasyonlar ile alakalı olarak kişilerin şu detaylara dikkat etmesi gerekir;

  • Vajinal daraltma işlemleri normal doğumun sonrasında sıklıkla uygulanmaktadır. Normal doğumda kadınların vajina girişlerinin büyük ölçüde tahrip olduğu görülmektedir.
  • Hatta bazı zorlu doğumlarda kişilerin vajinalarının iç kısmına belirli oranlarda kesi atılması da söz konusu olabilmektedir.
  • Kişilerin bu atılan kesiler ve zorlu doğumlarının etkisi ile vajinalarında çok büyük genişlemeler meydana gelebilmektedir. Bu durumun kadınları rahatsız edecek dereceye gelmesi durumunda daraltma operasyonu uygulanabilir.
  • Daraltma operasyonu yapılırken eğer memnun değilseniz vajinanızın iç ve dış dudaklarında da gerekli olan işlemlerin yapılmasına imkan verilmektedir.

Normal doğumun öncesinde de bu operasyon uygulanabilmektedir. Fakat estetik operasyonun sonrasında vajinal doğum yaparsanız bu estetiğin etkisini azaltabilir. Normal doğum sonrasında operasyonun bir tazeleme işlemine tabi tutulması gerekebilir.

Son senelerde kadınların vajinal estetiğe dair tabuları yıkmaları da memnun etmektedir. Geçmiş senelerde bu konuda konuşmak büyük bir tabuyken şuanda kişilerin durumdan endişe etmeden sorunsuz şekilde kendini ifade etmesine imkan verilmektedir. Bu ifade kapsamında sağlığınız el verdiği ölçüde kendi isteklerinize uygun bir görünüm kazanabilirsiniz.

Operasyon Sonrası Süreç

Genital estetik hangi durumlarda yapılır; kadınların operasyon öncesi ve sırasında gösterdiği özeni aynı şekilde operasyon sonrasında da göstermesi gerekmektedir. Yapılan operasyonun tam olarak istenen sonucu vermesi için doktorunuzun size vermiş olduğu tüm tavsiyeleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Operasyon sonrasındaki süreç ile alakalı olarak kişilerin belirli bir süre cinsel hayatlarında kısıtlamalar meydana gelecektir. İyileşme adımı ve pansuman ile alakalı da doktorlarınızın belirtmiş olduğu tüm detaylara dikkat etmelisiniz.

Ayrıca iyileşmenin tamamlanmasının sonrasında doktorunuz size bazı tavsiyelerde de bulunacaktır. Bu tavsiyeler sayesinde egzersizleri uygulayarak vajinanızın iç yapısının formunu korumasına da dikkat etmiş olacaksınız. Pelvik kasların geliştirilmesi için doktorunuzun belirttiği egzersizleri yapmaya özen göstermelisiniz. Kadınların vajina temizliği konusunda da çok dikkatli olması gerekmektedir. Vajina kendi kendini temizleyen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle dışarıdan bir temizleyici uygulanması vajinanın PH derecesini bozabilmektedir. Bu sorundan kurtulmak isteyen kişilerin sadece su ile temizlik yapması gerekir. Herhangi bir sabun ya da jel kullanılmaması gerekir.

Kadınlar Hayatlarına Daha Mutlu Devam Ediyor!

Kadınlar Hayatlarına Daha Mutlu Devam Ediyor

 

Yapılan estetik operasyonların sonrasında kadınların fikirlerini alan anketlerde ne kadar memnun ve mutlu oldukları bir kere daha fark edilmektedir. Kadınların hayatlarına hem bireysel hayatlarında hem de ikili ilişkilerinde daha özgüvenli bir biçimde devam etmelerine imkan verilmektedir. Kadınların bu şekilde tam olarak kendi istedikleri görünümde olmaları, kendilerinde kusurlu gördükleri alanları değiştirmeleri mümkün kılınır. Ayrıca sunulan operasyonların büyük bir özenle ve tıbbi denetim ile yapılmasına rağmen fiyat bakımından erişilebilir olması da memnuniyet yaratan hususlar arasında bulunmaktadır.

 

Dış Dudak Dolgusu Ankara

Labioplasti Ameliyatları Sonrası