Genital-Estetik-Ankara

Genital estetik genellikle kadınlar için yapılan dış genital organ için uygulanan bir estetik türüdür. Genital estetik Ankara ili içerisinde hizmet sağlayan sağlık kuruluşumuz ile siz de rahatsız olduğunuz estetik görünmeyen alanları daha eşit ve estetik bir hale getirebilirsiniz.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, kişilerin istekleri üzerine yapılan ve genital bölgenin dış bölümünde yer alan uyumsuz görünümlerin çok daha eşit ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayan estetik türüdür.

Bu ameliyat kişilerin rahatsız oldukları görünümün giderilmesi için yapılır. Altında hiçbir tıbbi neden bulunmasına gerek yoktur. Genetik olarak birçok kadının dış genital bölgesinde eşitsizlik ya da farklı durumlar görülür.

Genital estetik Ankara hizmetimiz ile siz de genital bölgenizde hoşunuza gitmeyen durumların oldukça pratik bir ameliyat ile giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Genital Estetik Kimlere Yapılır?

Genital estetik uygulaması isteyen kişilere uygulanabilir. Ancak bu ameliyat için başvuruda bulunacak kişilere şu bilgiler verilebilir;

 • Bu ameliyat ergenlik döneminden itibaren yaptırılabilir. Çocukluk döneminde ameliyatın yaptırılması tavsiye edilmez. Önerilen zaman 18 yaşından sonra kişinin yetişkin olarak değerlendirildiği zaman dilimidir.
 • Bu işlemler için evli ya da bekar olmanız gerekmez. İşlemler dış genital bölgede yapıldığı için vajina içi ve kızlık zarı gibi alanlara herhangi bir işlem yapılmayacaktır.
 • İşlemin gerçekleştirilmesi oldukça kolaydır. İşlem için kişilerin özel bir standartlara sahip olması beklenmez.

Genital estetik Ankara kliniğimize başvuruda bulunarak yapılacak işleminiz için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Yapılır?

Genital bölgeye estetik kişinin talebi durumunda yapılır. Kişinin rahatsız olduğu durum dinlenerek bu durumun çözülmesi için işlemler uygulanır. Bu işlemler;

 • Perinoplasti: Özellikle kadınların doğumundan sonra vajinanın genişlemesi ya da doğum kesisinin iyileşmemesi gibi durumlarda kadınların cinsel ilişkiden aldıkları zevk azalır. Bu nedenle perinoplasti ile vajina daraltması yapılır.
 • Hooholasti: Klitotorisin üzerinde yer alan deri kimi zaman fazla büyük ya da küçük olabilir. Bu operasyon ile klitorisin deri kıvrımları düzeltilir.
 • Labioplasti: Vajina iç ya da dış dudakları genetik nedenlerden kaynaklı uzun, kalın ya da büyük olabilir. Bu durum estetik problemlerin yanında kişilerin pantolon gibi dar kıyafetler giymesine dahi engel olabilir. Bu nedenle labioplasti uygulanır.
 • Vajinoplasti: Genellikle bu ameliyat türü yaşı ilerlemiş kişiler için yapılır. İdrar kaçırma, doğum ve benzeri durumlar kadınlarda haz kaybı oluşturabilir.
 • Hymenoplasti: Kızlık zarı dikimi olarak bilinen bu işlemde daha önceden yırtılan kızlık zarı dikilerek eski haline getirilir.

Genital estetik Ankara şubemiz ile kendi genital bölge problemlerinize göre bir ameliyat olarak kısa sürede istediğiniz estetik görünümü elde edebilirsiniz.

Neden Genital Estetik Yaptırmalısınız?

Genital estetik Ankara ile genital bölgenize estetik ameliyat uygulamak size farklı birçok avantaj sağlayacaktır;

 • Bazı genital problemler kadınların zevk almasını azaltır. Bu ameliyatlar sayesinde hem siz hem de partneriniz daha çok cinsel zevk alacaktır.
 • Doğum sonrası kadınlarda oluşan sarkmalar ya da genişlemeler tedavi edilir.
 • Bazı sağlık sorunlarının problemleri bu ameliyatlar ile çözülebilir.
 • İstediğiniz estetik görünümü elde ettiğiniz için mutluluğunuz ve özgüveniniz artacaktır.

Genital Estetik Ameliyatı Sonrasında Bakım

Genetik estetik ameliyatı sırasında lokal anestezi uygulanır ve ameliyat bittikten sonra bir süre bu anestezi etkisini sürdürür. Tüm etkinin geçmesi durumunda ise 1 ila 2 gün ağrı hissedilmesi mümkündür.

Ameliyat sonrası süreçte genital bölgenizi temiz tutmanız önemlidir. Bunun yanında doktorunuz tarafından verilen ağrı kesicileri kullanmanız bu dönemde karşılaşacağınız ağrıların giderilmesini sağlayacaktır. Genital bölgenizin iyileşmesi sürecinde uygulamanız gereken bazı krem ya da uygulamalar olabilir.

Ameliyat ve ameliyat sonrası bakım hakkında bilgi almak istiyorsanız genital estetik Ankara hizmeti sunan sağlık kuruluşumuzu arayabilirsiniz.

Ankara Genitel Estetik Ameliyatı Nerede Yapılır?

Genital estetik ameliyatları birçok klinik, hastane ya da sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilebilir. Ancak tercih edeceğiniz sağlık kuruluşunun bu alanda uzman ve uygun bir sağlık kuruluşu olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Bu ameliyat estetik için yapıldığından kaynaklı yapım ve uygulama sırasında dikkatli olunması gerekir. Yapılan yanlış ameliyat sonucunda dilediğiniz estetik görünümü yakalamak yerine amacınıza ulaşamadan yalnızca ameliyatınızı gerçekleştirmiş olacaksınızdır.

Ameliyat yaptırmadan önce sağlık kuruluşumuz ile görüşerek uzmanlarından ameliyat hakkında bilgi alabilir ve küçük bir ameliyat ile dilediğiniz estetik görünüme ulaşabilirsiniz.

Labioplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Vajinal Doğum