G Noktası Büyütme veya Orgazm Aşısı

[vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=Wr128NniqL4″][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Cinsel ilişki sırasında partnerinizin pozisyonu G noktasının yeterince uyarılmasına yardımcı olmaz. Östrojen hormonu nedeniyle vajina dokusu kalınlaşırsa, G noktası yavaş yavaş işlevini kaybeder. Bu nedenle kadınların cinsel ilişkiden aldığı zevk duygusu kalıcı olarak azalmaya başlar. Bu nedenle kadınlar cinsel ilişki yaşama duygusuna yabancılaşabilmekte ve hatta evlilikler böyle durumlar da risk altına girebilmektedir. G noktası prosedürleri bu tür problemler için kurtarıcı bir yöntemdir. Vajinadaki G noktası daha kabarık ve dolgun hale geldikçe partnerinizin cinsel organı bu nokta ile daha kolay temasa girebilir. Böylece kadınların cinsel aktivedeki özgürlüğü artırılmış olur.

 

G Noktası Nasıl Büyütülür?

G noktasının işlevi artırılarak kadınlar orgazma ulaşabilirler.  G noktası pratikte lokal anestezi altında G noktasının bulunduğu kısma deri enjeksiyonu şeklinde uygulanır. İşlem dakikalar içerisinde tamamlanacaktır. Hastanın yatış yapmasını gerektirecek bir durum yoktur. Ameliyattan sonra günlük rutine devam edilebilir. Bu uygulamanın etkisi hastanın durumuna ve sağlık bakımına göre 4 ila 12 ay arasında değişmektedir.

 

G-Shot Nedir?

G-Shot, G noktasına bir dolgu ürünü kullanarak gerçekleştirilen işlemin adıdır. Bunun için hyaluronik asit veya otolog yağ maddeleri kullanılır. G noktası vajinanın ön duvarında yer alan güçlü bir erojen bölgedir. Boyutu yaklaşık 2 cm kadardır.  Ve vajina giriş kanalına yaklaşık 3 – 5 cm uzaklıkta yer almaktadır. Enjekte etmek cinsel isteği ve orgazm olma yeteneğini arttırır.

 

G Noktası Enjeksiyonu İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Orgazm sorunu yaşayan kadınlar için G noktası enjeksiyonu uygundur. G-bölgesini büyütmenin amacı, G noktasındaki baskıyı artırarak her iki partnerde de cinsel duyu ve hazzı artırmak ve vajinal orgazmı kolaylaştırmaktır.

 

Hyaluronik Asit Nedir?


Hyaluronik asit estetik cerrahide sıkça kullanılan bir şeker bileşiğidir ve cildin nem oranını artıran ve elastikiyetinden sorumlu doğal bir bileşenidir. Yaş aldıkça vücudun kendi hyaluronik asit üretimi giderek azalmaktadır. Bunun sonucunda cildin su tutma kapasitesi azalır ve cilt elastikiyetini ve dolgunluğunu kaybeder. Enjekte edilebilir hyaluronik asit, farklı tedavi gereksinimlerine uyum sağlayacak şekilde yumuşak, esnek bir jel olarak ve çeşitli formlarda mevcuttur. Özellikle hacim vermek için doktorlar tarafından tercih edilen bir üründür.

Hyaluronik Asit İle G Noktası Enjeksiyonu Nasıl Çalışır?


İlk olarak, etkili bir anestezik krem ​​veya lokal anestezi uygulanmış bir tampon yardımı ile lokal anestezi yapılır. Kısa bir bekleme süresinden sonra uygulama yapılacak alan temizlenir ve dezenfekte edilir, ardından hyaluronik asit enjeksiyonu uygulanır.

G Noktası Enjeksiyonundan Sonra Günlük Hayata Dönüş Ne Zamandır?

G noktası işleminden sonra, hemen sonra normal günlük rutininize veya işinize devam edebilirsiniz.

G Noktası Enjeksiyonunun Olası Yan Etkileri Nelerdir?
Tedaviden sonra geçici olarak hafif kızarma, şişlik veya yangı meydana gelebilir. Bu yan etkiler genel olarak geçicidir. Daha az görülmek ile birlikte alerjik reaksiyonlar, inflamatuar reaksiyonlar, apseler, nodül oluşumu, enfeksiyonlar, sertleşme, dolgu materyalinin uyumsuzluğuna bağlı form bozukluğu ve hafif nezle benzeri semptomlarda meydana gelebilir.

 

G Noktası Enjeksiyonunun (G-shot) Riskleri Nelerdir?

Genel olarak, G noktası enjeksiyonu yani G-SHOT prosedürü için riskler çok düşüktür. Her enjeksiyon veya cerrahi prosedür risk taşır. Düşük orana sahip olmakla birlikte tedavi edilen bölgenin ve idrar yolunun iltihaplanmasına ve üretra üzerinde baskı oluşması sebebiyle nadiren idrar retansiyonu meydana gelebilir. Diğer tüm olası komplikasyonlar izoledir. Her durumda, tedaviden önce Prof.Dr. Deniz Ulaş, ilgili bireysel durumda müdahalenin olası yararları veya riskleri hakkında hastaya önceden bilgi aktarımı sağlayacaktır.

 

G Noktası Enjeksiyonundan Önce ve Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?


Aspirin tarzı kan sulandırıcı ilaçlar, morarma riskini en aza indirgemek amacıyla tedaviden bir hafta önce kesilmelidir.  Tedaviden sonra yaklaşık 2 – 5 hafta spor, sauna ve solaryum ile cinsel ilişkiden kaçınılması hasta yararına olacaktır.

 

Hyaluronik Asit İle G Noktası Enjeksiyonlarına Ne Gibi Alternatifler Var?

 

Otolog yağ yöntemide G noktası enjeksiyonu için tercih edilebilir. Fakat bu işlem için ilk olarak  vücudun kullanılabilir yağ oranına sahip farklı bir bölgesinden otolog yağın alınması ve işlenmesi gerekir.

 

G Noktası Enjeksiyonun Kalıcılığı Ne Kadardır?


G noktası prosedürünün tedavi etkisi genellikle 1 yıl kadar sürer. Daha sonra hyaluronik asit vücut tarafından parça parça veya bir bütün şeklinde parçalanmaya başlayacaktır. Otolog yağ yöntemi tercih edildiğinde etki kalıcı olmaktadır.

Büyük ve Küçük Dudakların Düzeltilmesi İşlemi Nedir?

 


Menstrüel Bozukluklar

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]