Ankara-Vajina-Daraltma-Vajinoplasti-

Ankara vajina daraltma (vajinoplasti) ameliyatı sayesinde, kötü ya da travmatik bir doğum hikayesi bulunan kadınların sorunlarına çare bulmayı hedefliyoruz. Bu operasyon dahilinde; deforme olan ya da genişleyen vajinanın eski haline getirilmesi söz konusudur. Vajinoplastiye dair merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarına bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Ankara vajina daraltma (vajinoplasti) ile genital estetik alanında büyük başarılar elde edilebilmektedir. Vajinal deliğin daraltılması ya da vajina giriş kısmının ölçülerinin küçültülmesi gibi tanımlamalar, vajinoplasti operasyonunu tanımlayabilmektedir. Ameliyat detayları ve araştırılan soruların detaylarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti yani vajina daraltma operasyonu; herhangi bir nedenden ötürü zaman içerisinde genişlemiş olan vajina girişinin, eski haline getirilmesini sağlayan bir ameliyat türüdür. Genel olarak cinsel ilişkilerde meydana gelen haz sorunları, orgazm olamama ya da his kaybı gibi temel nedenler doğrultusunda yapılmaktadır.

Ankara vajina daraltma (vajinoplasti) ameliyatı sayesinde, bu sorunlardan kurtularak cinsel hayatta yeniden bir hareketlenme sağlanabilmektedir. Vajinoplasti, genital estetik adı verilen uygulamalardan yalnızca biridir ve pek çok kişiye göre de en önemlisi kabul edilmektedir. Çiftlerin arasındaki cinsel sorunların giderilmesinde büyük rol oynadığı için, genelde en çok tercih edilen genital estetik operasyonlarındandır.

Vajinoplasti Neden Yapılır?

Vajina daraltma yani vajinoplasti, aslında çekinilmemesi gereken bir operasyon türüdür. Çünkü zaman içerisinde, birçok nedenden dolayı her kadının başına gelebilecek bir sorun olarak kabul edilmelidir. Vajinoplastinin yapılmasındaki en temel sebepler şu şekilde açıklanabilir:

 • Kadınların normal doğum sonrasında vajina yapılarında hasarların meydana gelmesi;
 • Bu hasarlar nedeni ile zaman içerisinde vajinada esneme ya da sarkmasının oluşması;
 • Vajina genişlemesi ile birlikte çiftlerin arasındaki cinsel yaşamda sorunların meydana gelmesi;
 • Genişleme nedeni ile; orgazm olamama, ilişkiden zevk almama, vajina görünümündeki değişiklikler ve özgüven sorunu ortaya çıkabilmektedir.

Tüm bunlar, doğum nedeni ile zaten psikolojik sorunlar yaşayabilen çoğu kadın için çok daha dramatik ve özgüven zedeleyici bir duruma bürünebilmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ankara vajina daraltma ( vajinoplasti ) ameliyatları genel olarak 45 ila 60 dakika aralığında sürmektedir. Ameliyat öncesinde hasta tamamen bayıltılmamakta, yalnızca lokal anestezi yapılmaktadır. Ancak hastanın ricası üzerine genel anestezi de uygulanabilmektedir.

 • Ameliyat esnasında ilk olarak 6- 7 cm dolaylarında vajina içi ilerleme hedeflenmektedir.
 • İlerleme sonrasında tam bu nokta dahilinde bulunan fazla dokular tek tek çıkarılmaktadır.
 • Çıkarılan dokuların arkasından özel iplikler ile dikim işlemi gerçekleştirilmektedir.
 • Daha sonra dikimin ardından dokuların birleştirilmesi hedeflenmektedir.

Ameliyatta özel ipliklerin kullanılmasının nedeni; bu dikişlerin vücut tarafından emilmesini sağlamaktır. Emilimi gerçekleşen iplikler nedeni ile de dikiş alma gibi bir işlemin yapılmasına gerek kalmamaktadır.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ankara vajina daraltma (vajinoplasti) ameliyatında, eğer uzman bir hekim sizlere yardımcı olmuşsa o zaman herhangi riskli bir durumla karşılaşma olasılığınız çok düşüktür. Ameliyat sonrasında günlük yaşantınıza dönebilir ve birkaç saat içerisinde tamamen rahat hissetmeye başlayabilirsiniz.

Ameliyat sonrasında genelde kanama görülmemekte ama bu durum ameliyat türüne göre de değişebilmektedir. Operasyon esnasında son derece titiz olunması gerekmekte, aksi takdirde vajinal enfeksiyonlarla karşılaşılabilmektedir. Ayrıca bu sorunların yaşanmaması adına, hastanın da ameliyat sonrasında dikkat etmesi önerilmektedir. Operasyonun ardından vajinanın iyileşme sürecini tam olarak tamamlaması 4 ila 6 hafta kadardır.

Vajinoplasti Avantajları

Ankara vajina daratlma (vajinoplasti ) ameliyatı, alanında uzman hekimler tarafından yapıldığında sonuçları etkisini göstermeye başlar. Bu bağlamda kişilerde;

 • Cinsel ilişkiden haz alma, orgazm sorunun çözülmesi;
 • Özgüvenin artması ve cinsel ilişki esnasında daha rahat hissetmesi;
 • Partnerlerin arasında bu açıdan yaşanan cinsel sorunların çözümünün sağlanması;
 • Kişinin yeni birliktelikler esnasında çekinceler yaşamaması ve vajinadan gelen seslere karşı tetikte olmaması;
 • Kişinin pantolon, tayt gibi daha dar kıyafetleri çok daha rahat giyebilmesi;
 • Vajinal genişlikten ötürü meydana gelen akıntı sorununun engellenmesi;
 • Kişinin bu akıntılardan dolayı gün içerisinde sürekli iç çamaşırı değiştirmesine gerek kalmaması;

Gibi olumlu yönlerde değişimler meydana gelmektedir.

Labioplasti Vajinal Estetik İşlemleri

Aile Planlaması