ankara-vajinal-beyazlatma-

Estetik yalnızca görünen bölgeler için değil, vücudumuzun görünmeyen kısımları için de yapılabilmektedir. Özellikle son yıllarda kadınların genital sorunları nedeniyle hem görünüş hem de cinsel ilişki açısından yaşadığı problemler, onlarda özgüven sorununun da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu bağlamda özellikle vajina bölgesinde zaman içerisinde meydana gelene kararmalar, genital sorunların başında gelmektedir. Ankara vajina beyazlatma sayesinde bu sorunun önüne geçilebilmektedir.

Genital bölgede meydana gelen kararmalar, çoğu kadının yaşadığı sorunlar içerisindedir. Bu sorun önemsizmiş gibi bir algı yaratsa da aslında pek çok kadının ilişki esnasında kendini beğenmemesi ya da utanması gibi problemlere yol açabilmektedir. Ankara vajina beyazlatma sayesinde, utanç duyulan bu basit sorun ortadan kaldırılabilmektedir.

Vajina Beyazlatma Nedir?

Vajina beyazlatma aslında, genital bölge estetiği denilen alan içerisine dahildir. Kadınların genital bölgelerinde zaman içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı kusurlar meydana gelebilmektedir. Her ne kadar kendimizi olduğumuz gibi beğenmek durumu söz konusu olsa da, çoğu kadın özellikle cinsel ilişki esnasında bu kusurlardan rahatsız duyabilmektedir. İşte bu sorunlardan bir tanesi de vajina bölgesinde meydana gelen kararma sorunudur. Normalde pembe- beyaz renk türlerinde bir görünüme sahip olması beklenen vajinalar, bazı kadınlarda renk değişmesi sorunu nedeniyle siyaha yakın bir tona bürünebilmektedir.

İşte vajina beyazlatma operasyonu da, kararma sorunu olan vajinanın eski rengine ya da daha doğal bir renge kavuşturulmasını sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Ankara vajina beyazlatma operasyonu için daha detaylı bilgiyi uzman hekimlerden alabilirsiniz.

Vajina Kararması Neden Olur?

Ankara vajina beyazlatma işlemine geçmeden evveli vajinada meydana gelen kararmalar hakkında bilgilendirme yapalım.

 • Vajinal kararmaların aslında tek bir nedeni olmadığı için dolayısıyla da bu soru için tek bir cevabı bulunmamaktadır. Ancak en sık karşılaşılan nedenlerin başında ilk olarak cilt sorunları gelmektedir.
 • Cilt sorunlarına ek olarak kişinin aşırı terleme problemini yaşaması;
 • Yanlış iç çamaşırı tercihinde bulunulması ve genital bölgedeki tüyler için jilet kullanılması,
 • Yine bu tüyler için şekerli yapıya sahip ağdaların kullanılması, yanlış epilasyon uygulamaları,
 • Östrojen hormonunun fazlalığı, doğum kontrol haplarının kullanımı gibi sebepler de vajinal kararmaya neden olabilmektedir.

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Ankara vajina beyazlatma seansları, alanında uzman olan hekimler tarafından yapılmaktadır. Bu bağlamda kararma probleminden şikayetçi olan kişiler için lazer uygulamaları yapılmaktadır.

 • İlk olarak kişi için vajinadaki rengin koyuluğuna göre seans belirlemesi yapılır.
 • Daha sonra yine fraksiyonel lazer ya da Nd yağ lazer türleri arasında seçim yapılması gerekmektedir.
 • Doktor tarafından verilecek olan bu karardan sonra lazer işlemine başlanır.
 • Lazer işlemi sonrasında maksimum verim yakalanmaya çalışılır.
 • Lazer işlemine başlanması ile birlikte, bölgede bulunan koyu renkteki deri de soyulmaya başlar.
 • Lazer, aynı zamanda bu bölgedeki kolajen miktarının da artmasını sağlayacağı için renkte açılmalar meydana gelir.
 • Burada bulunan dokuların onarım süreçleri doğrultusunda kararmaların asıl nedeni olan melanin maddesi de dağılmaya başlayacaktır.

Vajina Beyazlatma Zararlı mı?

Ankara vajina beyazlatma uygulaması ile bu işlemin hiçbir zararının olmadığını göreceksiniz. Uygulanan lazerdeki ışın yalnızca, renk deformesinin yaşandığı bölgedeki hasarlı hücreleri etkilemektedir.

Eğer alanında uzman bir hekim tarafından bu işlem uygulanıyorsa, o zaman sağlık açısından herhangi bir sorun yaşanmadığına emin olabilirsiniz. İşlem sonrasında kişi, hiçbir acı ya da ağrı hissetmeden günlük yaşamına geri dönebilir. Beyazlatma işlemi esnasında herhangi bir acı hissi oluşmamaktadır. Ancak lazerdeki ısı durumu göz önüne alındığında, bu eğer kişi için bir hassasiyet oluşturuyorsa o zaman anestezi içerikli kremler bu bölgeye sürülebilir.

Vajina Beyazlatma Etkisi Ne Zaman Görülür?

Ankara vajina beyazlatma seanslarından sonra işlemin etkisi hemen görülmez. Dokunun kendini onarması ve rengin değişmesi için belirli bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Bu süreç genellikle 1 ay olarak belirtilmiştir.

20- 30 dakika süren vajina beyazlatma seansları sonrasında cinsel aktivitelerden kaçınılmasına gerek yoktur. Ancak lazer işlemi gören derinin hassaslaşması nedeniyle herhangi bir cilt problemi yaşamamak için birkaç gün cinsel birleşmeden uzak durulabilir.

Ankara Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Menstrüel Bozukluklar